طراحان اطلاعات و ارتباطات تارادیس
(با مسئولیت محدود)

021-88852556
021-88443943

برای دریافت مشاوره رایگان و یا سفارش محصولات و خدمات، با ما تماس بگیرید.

سایر موضوعات

مقالات سایر موضوعات
چگونه گوشی اندرویدی گم شده خود را بیابیم؟

چگونه گوشی اندرویدی گم شده خود را بیابیم؟

راه های زیادی برای پیدا کردن گوشی همراهتان وجود دارد. از برنامه های امنیتی گرفته تا اسان ترین قفل، که بر روی گوشی هوشمند اندرویدی شما وجود دارند.

CloudFlare چیست؟

CloudFlare چیست؟

حملات DDos امروزه بسیار شایع می باشند، حملاتی که با ارسال درخواست های زیاد به سمت سرور شما سعی میکنند با تحمیل فشار زیاد به سرور و مصرف پهنای باند سروریس شما را از دسترس عموم مردم خارج کنند. اگر یک مدیر سرور باتجربه و حرفه ای باشید می توانید تدابیری بیاندیشید و جلوی اینگونه حملات را تا حدی بگیرید.اما اگر نتوانید جلوی حملات دی داس مقابله کنید سایت شما از دسترس خارج خواهد شد و بازدید شما از بین خواهد رفت و یا اینکه به کندی برای کاربران قابل دسترس خواهد بود در نتیجه کاربر از باز کردن سایت منصرف خواهند شد.

مقدمه ای بر رایانش ابری - Cloud Computing

مقدمه ای بر رایانش ابری - Cloud Computing

رایانش ابری (Cloud Computing) مدل رایانشی بر پایهٔ شبکه‌های رایانه‌ای مانند اینترنت است. در واقع در اولین تفکر درباره آن باید به این نکته فکر کرد که مجموعه ای از سرورها که امکانات خود را به صورت برنامه ریزی شده در اختیار سروسها قرار میدهند تا به کاربران متصل خدمات لازم ارائه شود. حال آنکه این امر با ایجاد نرم افزار های ویژه انجام میگیرد که یک اکو سیستم نرم افزاری ایجاد و به نرم افزارهای کاربری در محیط خود سرویس میدهند.

پیدایش NoSQL

پیدایش NoSQL

دیتابیسهای NoSQL مکانیسم جدیدی برای نگهداری و خواندن دیتا دارند که اساس کار آنها با RDB ها مختلف است. این دیتابیسها از سال 1960 میلادی وجود داشتند اما تا اوایل قرن بیست و یکم موردتوجه قرار نگرفتند. این مدل دیتابیسها ابتدا توسط شرکتهایی مانند Facebook ،Google و Amazon استفاده شد. NOSQL دیتابیس ها به علت اینکه میتوانند به راحتی از پس دیتاهای با حجم بسیار زیاد برآیند، بسیار در حوزه Data Big استفاده میشوند.

چرا فضای ابری (Cloud Computing)

چرا فضای ابری (Cloud Computing)

صنعت سخت‌افزار در حال پیش رفتن به سمت کامپیوترهای کوانتمی است. با توجه به این امر بدیهی است که ایجاد فضای ابری برای جایگزین شدن کامپیوترهای گران امروزی از طریق کامپیوترها و سخت‌افزارهای بسیار ارزان و انتقال عملیات از طریق فضای ابری به کامپیوترهای کوانتومی امری بسیار بدیهی است

نگاهی به معماری ابری

نگاهی به معماری ابری

یکی از اساسی‌ترین مؤلفه‌های موردنیاز در معماری Cloud، انتزاعی سازی و Abstraction است که برخلاف روش‌های سنتی، می‌بایست در تمامی لایه‌های اصلی مرکز داده مورداستفاده قرار گیرد، تا بتوان به‌تمامی مزایای قیدشده در این معماری نائل شد.

روند رو به رشد پشتیبانی سکوهای ابری از اینترنت اشیاء تا ۲۰۲۰

روند رو به رشد پشتیبانی سکوهای ابری از اینترنت اشیاء تا ۲۰۲۰

روند رو به رشد سکوهای ابری اینترنت اشیاء تا ۲۰۲۰ به سمتی است که بیش از ۵۰ درصد برنامه‌های کاربردی جدید تا ۲۰۲۰ مبتنی بر اینترنت اشیاء خواهند بود و این موضوع بسیاری از معماری‌های رایج فعلی را در توسعه سامانه‌های نرم‌افزاری دگرگون خواهد کرد

برنامه‌نویسی در ابر در AZURE

برنامه‌نویسی در ابر در AZURE

مایکروسافت در حال مطرح کردن این اصل که هزینه راه‌اندازی یک سرویس AZURE به‌صورت local بیش‌ازاندازه از هزینه راه‌اندازی یک اتصال قدرتمند به اینترنت و گرفتن یک اکانت از خود مایکروسافت برای بارگذاری اطلاعات در ابر سنگین‌تر خواهد بود.